Schedule / Startlist / Results
The following overview shows all competitions of this event. As soon as startlist or results are available, a button appear in the same row. By click on this button you can open the requested list. Currently running competitons are marked specially and are indicated as "live".

Tuesday, 05. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results
Gratis inkom voor iedereen op alle dagen
Geen mondmaskerplicht en geen COVID-test vereist
Eindranking Diamant Cup
Sponsored by Lannoo

Eindranking Briljant Cup
Sponsored by European Horse Services

Eindranking Platina Cup
Sponsored by Cool Horses

Eindranking BK Pony
Sponsored by The Horse Shop

Eindranking BK Children
Sponsored by The Horse Shop

Eindranking BK Junior 2021
Sponsored by Field of Ellis

Eindranking BK Young Rider
Sponsered by Field of Ellis

Eindranking BK U25
Sponsored by Joli Lodger

Eindranking BK Kleine Tour
Sponsored by Joli Lodger

Eindranking BK Grote Tour
Sponsored by Stephex

Wednesday, 06. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

08:30
1
Diamant Cup - N 4.2
Sponsored by Lannoo Voeders


14:30
2
Briljant Cup - N 4.3
Sponsored by European Horse Services


18:30
3
Platina Cup - Intermediaire A
Sponsored by Cool Horses


Thursday, 07. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

10:00
4
BK Young Riders - Team Test
Sponsored by Field of Ellis


11:30
6
BK Juniors - Team Test
Sponsored by Field of Ellis


14:15
7
BK U25 - Intermediaire II
Sponsored by Joli Lodger


15:30
9
BK - Kleine Tour - Prix St Georges
Sponsored by Joli Lodger


20:00
10
BK - Grote Tour - Grand Prix
Sponsored by Stephex


Piste 2

08:30
5
Diamant Cup - N 4.3
Sponsored by Lannoo Voeders


14:30
8
Briljant Cup - Prix St. Georges
Sponsored by European Horse Services


Friday, 08. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

08:30
11
BK Pony's - Team Test
Sponsored by The Horse Shop


11:00
12
BK Juniors - Individual Test
Sponsored by Field of Ellis


13:30
13
BK Young Riders - Individual Test
Sponsored by Field of Ellis


15:00
15
BK U25 - Grand Prix U25
Sponsored by Joli Lodger


16:30
17
BK - Kleine Tour - Intermediaire I
Sponsored by Joli Lodger


21:00
18
BK - Grote Tour - Grand Prix Special
Sponsored by Stephex


Piste 2

13:30
14
BK Children - Preliminary Test B
Sponsored by The Horse Shop


15:00
16
Platina Cup - Intermediaire II
Sponsored by Cool Horses


Saturday, 09. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

08:30
19
BK Children - Team Test
Sponsored by The Horse Shop


09:45
21
BK Juniors Finale KUR
Sponsored by Field of Ellis


12:00
23
BK Young Riders - Finale KUR
Sponsored by Field of Ellis


14:00
25
Diamant Cup - finale - KUR Niveau 4
Lannoo Voeders


17:30
27
Briljant Cup - Finale - KUR N5


20:45
28
Platina Cup - Finale KUR Intermediaire A/B


Piste 2

08:30
20
Diamant Cup - Consolation Niveau 4.3


11:45
22
Briljant Cup - Consolation Prix St Georges
Sponsored by European Horse Services


13:00
24
BK Pony's - Individual Test
Sponsored by The Horse Shop


15:30
26
BK Kleine Tour - Consolation Intermediaire I
Sponsored by Joli Lodger


Sunday, 10. Oktober 2021

Time
No.
Competition
Results

Piste 1

09:00
29
BK Children - Finale - Individual Test
Sponsored by The Horse Shop


10:30
30
BK Pony's - Finale - KUR Pony
Sponsored by The Horse Shop


13:00
31
BK-Kleine Tour- Finale KUR Intermediaire I
Sponsored by Joli Lodger


16:15
32
BK U25 - Finale KUR Grand Prix
Sponsored by Joli Lodger


17:20
33
BK - Grote Tour - Finale KUR Grand Prix
Sponsored by Stephex